X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

در مذمت میهن پرستی...

چهارشنبه 3 خرداد‌ماه سال 1391

 

 

در پست قبل کامنتی دریافت کردم حاوی جمله‌ای که گوینده‌اش را «کوروش کبیر!!!» گفته بود و تبلیغ ایمیل ایرانی می‌کرد. پاسخ‌اش را به اظهار تاسفی دادم. 

این روزها میهن‌پرستی از در و دیوار می‌بارد. آن هم یا عنایت به موهوم‌ترین و بی‌هویت‌ترین نوع آن که شوق وصف‌ناپذیر و کوته‌بینانه و البته عافیت‌طلبانه به تمدن پیش از اسلام باشد. 

آن هم از سوی کسانی که نه به خود زحمت اندک مطالعه‌ای و نگاهی به تاریخ می‌ده‌اند و نه بار هزینه‌های نوعی دیگر از همین ملی‌گرایی را بر دوش خرد خود متحمل می‌شوند که مثلا نامی از مصدق و دیگر شهیدان راه آزادی بده‌اند که از کوروش و داریوش و امثالهم هم نزدیک‌ترند و هم دانسته‌تر. 

حاصل این می‌شود که ملغمه‌ای می‌سازند از کوروش و امام زمان و تحویل‌مان می‌ده‌اند و این‌گونه در به روی‌مان می‌بندند که با دنیا سر جنگ داشته باش‌اید یا فی المثل ایمیل ایرانی بر گزین‌اید. 

 که عرب‌ها بر بادتان دادند نه آن‌ها که اکنون بر گرده‌تان سوارند و در ایرانی بودن‌شان هیچ شک نیست.  

قدری بیندش‌ایم. ما عاشق خاک‌مان هست‌ایم که هیچ کدام‌مان همه گوشه‌های‌اش را حتی به چشم ندیده‌ایم و دشمن انسان‌هایی که هیچ از آن‌ها نمی‌دان‌ایم جز کینه ای که نادانسه با پدران چند هزار سال پش‌شان بر دل داریم. 

یادمان نرفته است که روزهایی پیش از این با همین مزخرفات کرور کرور جوان بر روی مین می‌فرستادند و عاقبت خاک و ما فیها نصیب همان‌ها شد که طلای زرد و سیاه به یغما می‌برند از آن و دیرگاه‌ست بر خوان نعمت کوته‌اندیشی ما نشسته‌اند و ما هم‌چنان دل‌خوش به دشمنی با عرب‌ایم... 

 

 (کلیک)